Elektromagnetno sevanje (radijski valovi, mikrovalovi, infrardeča in vidna svetloba, ultravijolično sevanje, žarki X in gama žarki) je naraven pojav, s katerim živimo že ves čas in smo nanj navajeni. Z izjemo določenih spektrov sončne svetlobe (UV-žarki) in ionizirajočega sevanja ga kar dobro prenašamo. Naravnemu sevanju se je pridružilo še sevanje naprav, ki je običajno bistveno močnejše kot naravno. Čeprav se o škodljivosti EM-sevanja še razpravlja, ICNIRP (International Comission on Non-ionising Radiation Protection) priporoča določene mejne vrednosti. V Sloveniji o omejitvah pri umetnem neionizirajočem elektromagnetnem sevanju govori Uredba o elektromagnetnem sevanju v naravnem in življenjskem okolju (1996, 2004), strokoven in obenem poljuden vir informacij pa je tudi brošura Elektroinštituta Milan Vidmar Elektromagnetno sevanje.
Za zaščito pred elektrosmogom v zgradbah so na voljo nekateri standardni gradbeni materiali. Več informacij o EM-sevanju, virih in delovanju je navedenih v brošuri Climafit Protecto, kjer so prikazani tudi rezultati preskušanja učinkovitosti, načini merjenja EM-valovanja na gradbišču in način uporabe plošč Rigips Climafit Protecto za zaščito pred sevanjem v praksi. S ploščami Climafit Protecto učinkovito zmanjšamo vplive EM-sevanja, ki jih povzročajo električne napeljave v zgradbi in njeni okolici.
Bivalne prostore v mansardah in lesenih montažnih objektih lahko pred elektromagnetnim sevanjem signala mobilne telefonije zaščitimo tudi z uporabo posebne zaščitne folije Sisalex 514.