Polnilnice in različne proizvodne linije so delovno okolje, v katerem je treba za blaženje hrupa poskrbeti že pri projektiranju, saj je naknadno nameščanje blažilcev zelo oteženo, včasih pa praktično nemogoče, ko linije enkrat obratujejo – v vsakem primeru pa bistveno dražje. Hrupne linije se izmenjujejo z večjimi praznimi prostori, zato je nivo hrupa in odmeva zelo visok. Hrup v okolju, kjer je zahtevana koncentracija in pozornost, predstavlja zdravstveni in varnostni problem. Zvočni absorberji morajo ustrezati zahtevam glede požarne varnosti, v živilski, farmacevtski in kozmetični industriji pa tudi visokim higienskim standardom.
Izziv:
- Zmanjšanje hrupa, ki ga povzročajo stroji in trde površine.
- Zmanjšanje širjenja hrupa v odprtem prostoru.
Rešitev:
- Uporaba zvočno-absorpcijskega stropa za zmanjšanje ravni hrupa.
- Uporaba visečih absorberjev, če spuščen strop ni možen.
- Uporaba stenskih absorberjev za zmanjšanje širjenja hrupa v praznem prostoru.
Pri strojnicah in prostorih s posameznimi hrupnimi stroji rešujemo dve težavi: zmanjšati želimo hrup v strojnici in hrup, ki se sliši v sosednje prostore ali okolico. Zvočni absorberji in izolacijski materiali morajo biti požarno varni, površine absorberjev pa dovolj robustne in odporne, saj so praviloma nameščeni v dosegu ljudi in strojev.
V garažah zvočni absorberji preprečujejo pretiran hrup v prostoru, s čimer vplivajo na varnost, ter širjenje hrupa v sosednje prostore in okolico. Zvočni absorberji na stropih garaž, ki mejijo na uporabne prostore pa imajo praviloma tudi funkcijo toplotne izolacije. Materiali morajo biti negorljivi in robustni, kot so na primer lesno cementne plošče Celenit ali Heraklith.